| OanaSall a întrebat:

de doua zile mi-a aparut o pata rosie in coltul gurii. nu stiu ce e, nu ma deranjeaza prea tare, dar cand deschid gura mai tare ma "ustura". ce este si cum pot sa o tratez mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dimineata a răspuns:

Poate e herpes, te-ai gandit la asta? In general se face pe buze, dar ultima data cand l-am avut, nu doar ca l-am avut pe buze, ci si sub buze.

Alceva nu stiu ce ar putea fi.

| YooCata a răspuns:

Pot fi multe lucruri... nu putem sti chiar ce ai tu sad
as sugera sa mergi la un medic ok pe internet poti sa intelegi lucruri gresite si care nu-ti folosc.
succeswinking

| GS8LF a răspuns:

Cel mai probabil e un herpes. Pentru a-l trata, mergi la farmacie si intreaba de un tratament local pentru el. happy

| essther19 a răspuns:

Crema echinaceea, este 6-7 lei.
Este ff buna!
Si din ceea ce descrii tu ai o zăbală sau herpes.

| r0b3rt97 a răspuns:

Buna...se numeste herpesbig grin si se trateaza cu un unguent special