| Pumba a întrebat:

Am avut acum cateva zile o durere la o masea si neavand altceva la indemana la momentul ala am luat o gura de tuica tare si am tinut-o la respectiva masea. Maseaua am rezolvat-o dar tuica fiind foarte tare mi-a ars tot cerul gurii. Mi-au aparut niste basici si ustura a dracu de tare. Stiti cum as putea scapa de usturime cat mai repede. Multumesc anticipat. Fundita si Vot!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Va trece de la sine in 1-2 zile.Nu cred ca exista ceva care sa poata grabi procesul de vindecare la ce a provocat tuica aia in gura ta big grin. Mergi la dentist cat mai repede ca sa nu fii nevoit sa mai repeti tratamentul asta laughing

2 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

Este o solutie de badijonaj bucal de la T.I.S. Farmaceuticals care ajuta in cazuri de genul. Are glicerina, propolis si borax.

| manowar1 a răspuns:

Gargara cu ceai de musetel.