| Innsbruck a întrebat:

De fiecare data dupa ce ma joc cu catelusii imi apar la scurt timp niste bube pe tot corpul, de marimi diferite. Cel mai des pe talpile picioarelor sau la degete, foarte enervant si deranjat ca dor si umblu cam greu.
Am observat ca daca stau departe de ei un timp imi dispar si nu mai am, dar cum ma joc iar cu ei apar din nou.
Ce ar putea fi si ce as putea face sa nu mai apara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Esti alergica la parul de caine.

| Vântulalb a răspuns:

Ai alergie. Mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai alergie la parul câinilor. Mergi la doctor pentru mai multe informatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S ar putea ea ai alergie

| Balalau95 a răspuns:

Evident ca ai alergie la catei, si nu conteaza la ce (cineva mai sus a spus par de caine, eu ma cam indoiesc, daca ai catei in casa, par e peste tot si ar avea bube continuu)

trebuie mers la doctor, poate te ajuta, dar in orice caz, solutia evidenta e sa, stai departe de catei