| Dilaa98 a întrebat:

Am o problemă...Îmi tot apar pe corp un fel de "bube" albe,de diferite mărimi cu un fel ce înţepătură în mijloc,care mă mănâncă îngrozitor,iar după ce se usucă se fac mici si roşii, iar apoi dispar de tot.Nu ştiu dacă e o alergie sau am fost pişcată de ceva.Vă implor să mă ajutaţi sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai in masura care sa-ti raspunda este medicul, daca cineva iti da sfaturi despre sanatate nu te lua dupa acel cineva deoarece nu sti cum reactioneaza corpul tau la diverse medicamente, la medic vei fi tinuta sub observatie

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o reacție alergică, mergi la farmacie și cere Claritine.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Vreo reacţie alergică mai mult ca sigur.
Vizită la medicul dermatolog, îi spui şi lui ce ne-ai zis nouă.
Baftă!

| Dilaa98 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Da,aşa voi face, însă voiam să ştiu dacă mai are şi altcineva altfel de problemă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi o alergie cel mai bine e sa te duci la medicul de familie, el e singurul care te poate ajuta.

| Roxxxxi a răspuns:

Pana ajungi la medic da-te pe bubite cu mixtura mentolata.Vei scapa de mancarine.

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

S-ar putea si cel mai posibil e pitiriazis versicolor, nu vor disparea niciodata si da isi schimba culoarea, ai grija la alimentatiea pentru ca apar si din cauza unei reactii la ficat, contact sexual cu cineva care are si sunteti compatibilila sange, wc etc. ia-ti de la farmacie Canesten alifie si unge-te in fiecare seara.se mai amelioreaza cateva luni dar nu vor disparea.acesta se ia si daca ai sistemul imunitar slab. Ai grija ca la stres si nervi iti vor aparea mult mai multe.prietenulmeu are si de asta stiu.eu nu pot lua de la el happy. deci succes!

| Dilaa98 explică (pentru MihaelaMariaPopa):

Dar ştii sigur că sunt ca ale mele?

| MihaelaMariaPopa a răspuns (pentru Dilaa98):

Din ce ai scris, posibil, daca reapar mereu posibil sau e o reactie a ficatului, sau o alergie, urmareste-le si poate te vede si un medic daca te deranjeaza.