| halie3197 a întrebat:

De vreo 14 zile iau tratament pentru cosuri Sotret 20, si mi-au aparut mai multe cosuri decat aveam. Este adevarat ca mai intai ti se agraveaza acneea si dupa aia ti se vindeca de tot ca la roaccutane? Sotret si roaccutane sunt acelasi lucru? Va rog raspundeti-mi, sunt foarte ingrijorata! worried

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexaalexandraa a răspuns:

Da, asa este. La inceput se agraveaza. Aceste pastile scot toate impuritatile la suprafata. Apar mai multe cosuri, nu trebuie sa te sperii. Cateva saptamani, depinde de cat este de grava acneea ta. Da, Sotret este o varianta a Roaccutane-ului. Incearca sa nu te expui la soare. Si sa folosesti o crema, pentru ca ti se va usca putin fata si balsam pentru buze ( cred ca ti-a recomandat ceva medicul pentru asta). Mult noroc iti doresc si sa ai rezultate!

1 răspuns:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Eu zic sa incerci seboo specific anti imperfections de la yves rocherhappy e super.