| MonyMoniq a întrebat:

Buna,deci am probleme cu acneea si vreau sa va zic ca am primit de la dermatolog Effaclar Duo, Effaclar Mat si Mask Plus Gel si nu stiu cum trebuie sa dau cu ele. Deoarece la farmacie nu mi-a scris nimeni si pe reteta nu inteleg ce scrie. laughing Cei/cele care ati folosit, imi spune-i si mie? va rog:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alexameaw a răspuns:

big grin Am mai folosit si m-a ajutat, deci :
-iti umezesti putin fata cu apa rece
-te dai cu gelul pentru acnee dar nu in cantitate mare, cat sa acopere toata fata happy
-masezi usor pana iti intra destul de bine in piele
-lasi gelul aproximativ 10-15 minute pe fata pana iti face efectul
-dupa ce gelul si-a facut efectul poti clati bine fata tot cu apa rece,
-cu masca pentru acnee o aplici doar pe locurile infestate laughing) dar tot asa nu in cantitate mare...