| anonim_4396 a întrebat:

deci ieri am incercat acea metoda de marire a buzelor cu un pahar mai mic...
A avut efect dar dupa, urmatoarea zi(azi) buzele erau vinete si urate. am mai incercat inca odata ( era vanat si pe langa buze) si dupa erau negre-violet... parca eram moarta...
Ce sa fac ca sa nu le mai am asa? -fara jigniri-
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Gandeste-te: ce poti sa nu mai faci ca sa nu le mai ai asa? Sper ca-ti dai seama, nu vreau sa te fac sa te simti prost. sad

| SkyPilot a răspuns:

Sper ca ti-ai invatat lectia. Iti va trece in cateva zile. Le poti masa usor, eventual folosesti strugurel ca sa alunece mai bine.
Gandeste-te bine inainte de a adopta tot felul de proceduri ciudate si mai ales piercinguri si tatuaje.

| MgdDroopy a răspuns:

Fără jigniri - să te potolești!
Ai rabdare, o sa treacă. Maseaza ușor zona pentru a ajuta sângele să circule.

Am vazut că e o nouă modă acum cu chestia asta. E o prostie și nu face decât rău. Dacă mergea metoda asta nu își mai injecta nimeni nimic si nici nu mai existau operații.
Dacă vrei efect de buze mari, înainte să aplici rujul, fa-ti conturul buzei superioare un creion de buze alb, (in V doar). Apoi îți faci conturul buzelor cu partea subțire a rujului sau cu creion. Si la sfârșit aplici rujul normal.