| StefanaMP123 a întrebat:

Bună dimineața. A mai avut cineva sarcina toxica? Cum a decurs sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am avut 2 sarcini toxice, cu vomat 9 luni de zile, zi de zi... a fost cumplit, dar mi-am dorit copii astia si am suportat cu stoicism sarcinile dificile.
Din pacate, nu am avut de ales, mama natura a fost mai dura cu mine, dar sarcina nu a avut de suferit, doar eu.
In primele 4 luni si a doua sarcina 3.5 luni (pana a miscat copilul,)nu prea am mancat, din cauza starii de rau si am pierdut din greutate 3-4kg, dupa care am pus incet incet.
Toata sarcina am pus 10kg, cu tot cu copilas.
La nastere copii au avut 3.100 si respectiv 2, 950, iar scorul apgar a fost 10 (perfect sanatosi si normali).

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mama lu' veorica. Din pacate, a dus-o pana la capat.

| Teo29 a răspuns:

Buna, nu te ingrijora foarte tare, tine te rog aproape de un medic bun si va fi bine!

Stiu multe cazuri care au tinut sarcina pana la capat si au niste copii minunati happy