| Aidda_Idda_1995 a întrebat:

Buna dimineata.
Am si eu cateva intrebari sunt confuza tare.
In data de 23 Martie am suferit un avort spontan,nu inteles cum doar din analizele Beta HCG se observa ca sunt insarcinata, la eco nu sa vazut nimic.In data de 23 avem din nou o programare dar m-am dus cu embrionul ce l-am eliminat intr.o cutiuta crezand ca il va examina, mi sa spus ca nu este nevoie.Deabea dupa 3 sarcini pierdute se examineaza, m-a controlat totul bine si frumos curat nu a mai fost nevoie de interventie.Mi-am dorit foarte mult un bebe a fost programat sad Am sangerat apoi cateva zile mi sa oprit iar si apoi in data de 6 Aprilie mi-a venit,exact cum ar fi trebuit sa imi vina, din 28 in 28 de zile tin sa mentionez ca am avut un ciclu foarte regulat mereu.Ma tinut cateva zile iar apoi sa oprit din data de 9 am tot avut contact a eliminat intrauterin.Doctorul mi-a spus ca ciclul va venii in interval de 4 6 saptamami dar mie mi-a venit exact la 2 saptamani de la avort stiu sigur ca a fost menstruatie stiu cum ma simt,iar apoi mi-a spus ca ma pot pune din nou la treaba dupa primul ciclu,asta incercam sa facem acum.Dar acum am observat ceva,am durero de ovare mici intepaturi iar in timpul contactului am dureri ingrozitoare.Tin sa mai mentionez ca am uterul retrovers sad. Acum intrebarea mea este, cand sunt iar la ovulatie dupa parerea mea cam pe 20 as fi,dar e ok sa imcerc sa raman sau sa mai astept, nu mai am rabdare deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| jmekerashu a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/......a-sarcinii

Îmi pare rău pentru pierderea ta.

Răspunsul ar trebui să-l cauți la cabinetul unui medic și nu aici. Dacă nu ai încredere în actualul medic ginecolog, încearcă să mergi la altul. Vorbește și cu medicul de familie. Aici poți să citești doar experiențele altora, care ar putea fi dăunătoare pentru tine