| seby27278 a întrebat:

din greseala si fara bagare de seama mi-am taiat unghia de la degetul mare de la mana dreapta prea adanc adica am taiat-o prea mult si acum arata urat, cand creste se vede urat fata de cealalta si pe langa asta ma cam doare cateodata cand intra acolo in locul ala liber ceva (sare de masa sau orice) Spuneti-mi va rog ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Să protejezi zona respectivă o săptămână, două, cât va fi nevoie, cu un plasture și să ai grijă ca rana să nu se infecteze (dacă însă se întâmplă acest lucru, consultă un medic sau macar ia-ți un unguent cu antibiotic de la farmacie). Succes.