| Fetitsa123 a întrebat:

Buna din nou TPU. Ce sa fac?
Mi se fac la degetele de la maini ( nu la toate ) langa unghie niste pielite si este cateodata cand ma agat de ceva fara sa stiu si ma doare.M-am saturat sa le tot tai din 2 in 2 zile mi se tot fac. Poate voi ma ajutati.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

De la praf se mai face asa.Trebuie sa-ti speli mainile mereu si sa eviti praful ca probabil ai pielea de acolo sensibila.mai patesc si eu asa cateodata. Daca ma duc sa stau la tara 1 zi, a2a zi ma trezesc ca ma agat in patura ca fac niste pielite si ma ustura de ma pis pe mine, pe romaneste.
Deci spala-ti mainile ori de cate ori ai ocazia si cand ti se mai face asa dai cu spirt pentru dezinfectie.Stiu:"cum cu spirt, ca ustura!"dar asta e, trebuie sa dezinfectezi locul happy

1 răspuns:
| moni_9070 a răspuns:

Banuiesc ca iti rozi unghiile oh go on aveam si eu problema asta cand mi le rodeam, acum nu le mai rod au o forma frumoasa si un aspect placuthappy