| Xoxo520 a întrebat:

Doctorul de familie mi-a dat sa iau calciu, si anume osteocher, si am auzit ca, calciul ingrasa. Este adevarat? Dau funda celui mai bun raspuns. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Banuiesc ca ai lipsa de calciu si ai probleme cu picioarele?
Mie mi-a fost recomandat ca aveam lipsa de calciu si faceam carcei la picioare.
Daca ai probleme si ti-a fost recomandat, ar fi bine sa respecti prescripia medicala.
Acum depinde de la om la om.
Cere sfatul unui medic ori direct la farmacie.
O zi bunahappy

| Dintrebare a răspuns:

Calciul de obicei se ia impreuna cu vitamia D care ajuta la fixarea in oase. Din cate stiu calciul si mineralele nu dau pofta de mancare crescuta. Doar vitaminele fac asta

| Xoxo520 explică:

Caramela nu am probleme deloc cu picioarele, multumesc oricum amandurora de raspunsuri