| asd000 a întrebat:

Dupa ce mananc incepe sa ma intepe in partea dreapta, la ficat...Din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai o afecțiune a vezicii biliare, este leneșă, nu elimină colecistul (fierea) în intestin imediat cu bolul alimentar ingerat.
Bea ceai special pentru vezică leneșă, consultă și medicul de familie cât și un ecograf abdominal.
Evită băuturile acidulate, grăsimile, mezelurile, tocăturile, prăjelile, alege alimente care să le consumi crude sau fierte ori înăbușite.
Sănătate!
Pa, pa.

| sarabeth a răspuns:

Poate e digestia grea. Incearca sa iei un colebil sau niste enzime digestive ca Digenzym care sa ajute digestia. Cere sfatul unui farmacist sau mergi la medicul de familie.

| D3is a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme la ficat fa-ti un control la medic