| BalanXd_MarianXd_1997 a întrebat:

nu stiu de ce da eu in ultima perioada cand alerg ma doare in partea dreapta fix langa burta numa ca in partea dreapta cand incep sa alerg incepe sa ma intepe si nu stiu de ce

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zuzualina a răspuns:

Suprasoliciţi ficatul.
Slow down şi mai fă o pauza de cateva zile bune şi dacă după aceea tot te doare, mergi la medic pentru ca s-ar putea să fie mai grav.

| BalanXd_MarianXd_1997 explică (pentru zuzualina):

Adica vrei sa spui ca daca inectez sa alerg durerea va disparea si dupa pot alerga din nou?

| zuzualina a răspuns (pentru BalanXd_MarianXd_1997):

Da. Dacă tot apare, mergi la medic şi printr-un consult amanuntit, vei afla de ce apare durerea

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lipsa de antrenament, efortul este prea mare pentru organismul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Probabil este din lipsa de antrenament.
Consulta un medic daca te ingrijoreaza.
Te pup!

| KateMiddleton a răspuns:

E normal daca nu esti prea antrenat, daca alergi mai des si mai mult durerea va disparea cu timpul!

| BalanXd_MarianXd_1997 explică (pentru KateMiddleton):

Adica vrei sa spui ca daca inectez sa alerg durerea va disparea si dupa pot alerga din nou?

| CorneliaC a răspuns:

Nu fa exces, ia-o mai incet!

| cristian100 a răspuns:

Asa is si eu mereu cand beau apa sau mananc mult inainte sa alerg sau atunci cand nu mai pot sa alerg

| BalanXd_MarianXd_1997 explică:

Adica voi vreit sa spuneti ca sa nu mai alerg si sa eu o pauza de cateva zile?

| BauBauMyu a răspuns:

Ti se pune splina...de ce? Fiindca bei sau mananci inainte sa alergi, nu e nimic grav