| fiffy797 a întrebat:

Buna
Eu fac sport de performanta
Este bine sa fac asta in perioada menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dreamgirl94 a răspuns:

Da,cine a zis ca sportul are un efect negativ asupra menstruatiei a fost un fraier..eu una scapam de dureri cu ajutorul sportului..numai incearca sa nu te obosesti prea tare, tine minte ca in perioada aceea corpul pierde sange

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu are treaba, dar iti afecteaza concentratia si performanta din cauza pierderii de sange

| Felys a răspuns:

Antrenorul ar trebui sa stie ca in acele zile fetele sunt mai sensibile, si sa o lase mai moale cu efortul

| Alphabeat a răspuns:

Da, stai linistita! Cu conditia sa nu exagerezi, cand simti ca incepi sa obosesti opreste-te, nu te forta ini nici un caz!

| gabytza2013 a răspuns:

Da

| fiffy797 explică:

Ideea este ca antrenorul nr spune sa muncim cat mai mult.