| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Exista posibilitatea de a vedea din nou daca 95% din vedere s-a dus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE de afecţiunea care a determinat pierderea vederii!

Spre exemplu, în caz de cataractă se poate face "implant de cristalin" şi se poate recupera ( chiar ) integral vederea...

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Posibilitate de 5%!

| Classy a răspuns:

Nu prea cred.Doar un miracol poate sa te faca sa mai vezi din nou normal.

| Niiiicu a răspuns:

Cam slabe sansele, dar iti doresc numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tin sa precizez ca nu am eu aceasta problema, ci bunica. sad Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Dacă este complicația diabetului zahar, nu, îmi pare rău.
Numai un medic oftalmolog poate spune ce se mai poate face, dacă se mai poate face ceva, că nu o dată medicina dă dovadă că este incapabilă de a face ceva!
Pa, pa.

| TofanCristi a răspuns:

Da, există posibilitatea. Depinde de doctori.

| AlinnaAly a răspuns:

Da, exista posibilitatea, dar aici depinde de afectiunea care a determinat pierderea vederii. Numai bine!