| Dobrogea a întrebat:

Buna fete și băieți!

Întrebare de mare mare dilema pentru fete:
Deci am ajuns la concluzia că fetele se uită la dantura băieților și este adevărat sau nu până la urmă?
Aveți mai multă încredere sau nu știu, cum ați privi un băiat dacă nu are dantura așa ok?
Chestia e că vreau sa abordez o fată dar vreau să-mi refac dantura in totalitate și până acum aveam in cap aparat dentar, azi mi-a luat și mulaj deja, dar după mi-a venit ideea de fațete dentare. Și acum as vrea să știu cum e cu fațetele dentare? Aveți prieteni care au și cum e? Câți ani sunt garantate? Păreri pro și contra
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

"Deci am ajuns la concluzia că fetele se uită la dantura băieților, și este adevărat sau nu până la urmă?"

atractia sexuala e data in primul rand de sanatate, daca tie nu ti-ar place o baba grasa si cu bube pe fata, nici unei fete nu i-ar place un amarat rapciugos si cu dintii gauriti si negrii

cat despre fatete dentare, habar nu am, am un doctor dentist in care am avut incredere absoluta, pana la un pct cand m-am trezit ca vrea sa imi puna implanturi si atat, cu toate ca inainte mi-a zis de o mica placa dentara care sa se prinda numai de dintii din fata, care sunt deja imbracati si care ar fi costat MUUULT mai putin decat 2 implanturi, deci, daca vorbesti cu doctorul, s-ar putea sa nu se stie al carui interes o sa te sfatuiasca

| AnastasiaK a răspuns:

Pot să-ți răspund doar la prima parte a întrebării că restul mă depășește. Deci: depinde ce înțelegi prin "nu are dantura așa ok". Dacă are carii sau dinți lipsă, normal că nu te mai atrage (cel puțin pe mine în niciun caz), dar aici nu e vorba numai de dantură, ci de a avea un aspect îngrijit în general, iar dantura contribuie și ea la chestia asta. În schimb, nu cred că deranjează pe nimeni dacă nu arată ca-n reclama la Colgate (adică nu-s perfect aliniați și albiți).

| Dobrogea explică (pentru AnastasiaK):

Aha, pai sunt albi, doar in față nu sunt aliniați așa, 5 sus 5 jos dar atât, deci ok, am făcut și albire acum un an jumate, acum m-am periat și toate astea și acum urmează să pun apărat de ăla din sârmă. Tind sa cred că pe o fată nu o deranjează asta nu? O să vadă că dacă am făcut treabă asta am voința sa am grija de mine. O să-mi iau unul care sa nu fie așa vizibil, sa nu se vadă în poze prea tare.
Deci cum zici? E ok nu?

| AnastasiaK a răspuns (pentru Dobrogea):

Da, e ok