| RoxanaAndreea2300 a întrebat:

Fetelor am o mica problema... Am avut 46 de kg, iar acum am 37 la 1, 60 si am 15 ani. Nu-mi mai mi-a venit menstruatia de 3 luni, aproape 4. Mi-am facut analizele si am infectie urinara, dar ma tratez, iau pastile.
Credeti ca nu-mi vine menstruatia din cauza faptului ca sunt prea slaba?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai mare grija la stirile meteo!
Maine va fi vant puternic ( 8 Km/h ) si te poate dobori in cateva secunde! big grin

Infectia de rinichi iti vine si de la lipsa apei suficiente, ajunsa in organism!

| minrest a răspuns:

Fetele care se infometeaza pierd menstruatia, avem doua pe site. Problema nu e mica, pentru ca asta arata ca corpul tau e nevoit sa renunte la functii. Sa zicem ca de functia de reproducere nu ai nevoie, la 15 ani. Dar la ce functii o mai fi renuntand? Daca esti anorexica, e timpul sa-ti revii, daca nu, fa investigatii, sa vezi ce ai. Poate ceva la sistemul respirator?

| andreeahello a răspuns:

Ai fost la un doctor? Nu e ok sa slabesti asa mult... Cat despre menstruatie, exista dereglari hormonale mai ales ca ai doar 15 ani. Am mai auzit astfel de cazuri

| andreeacojoc3445 a răspuns:

Da, poate fi din cauza faptului ca esti prea slaba dar si din cauza infecției, mergi la doctor cel mai bine.