| crissy21 a întrebat:

Buna fetelor...care dintre voi i-a aticonceptionale yaz?

sunt bune de ceva? eu am microchisturi si dereglarea CM si mi-a zis sa iau yaz insa am auzit ca sunt destul de pariculoase...voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dydysweet a răspuns:

Si eu cunosc pe cineva care i-a anticonceptionale impotriva chisturilor si chiar o ajuta nu are nicio problema dar conteaza fiecare cum are metabolismul si cum percepe corpul aceste anticonceptioanale unele persoane se ingrasa de la ele altele reusesc sa slabeasca cel mai indicat este sa consulti un doctor ginecolog si sati prescrie el ce fel de anticonceptionale iti trebuie, poti macar sa incerci si sa vezi daca te ajuta intr-un fel

| Amalia_Mladoniczky_1975 a răspuns:

Eu folosesc YAZ de 7 ani, pentru reglare CM,, nu am pus nici un kg pe mine. CM ma tine 3 zile, nu am dureri si ma simt super Bine.