| ruxandra_8011 a întrebat:

Buna fetelor.in urma cu 5 ani am avut cancer ovarian,, ieri am facut ecografie la sani si mi sau descoperit mici noduli.docxtora a spus ca nu e nimic grav e din cauza ca nu mai am ciclu.satie cineva vreun tratament naturist sa scap de noduli? va ror frumos.mentionez ca am 23 de ani. pup

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Nu stiu ce tratament naturist poate exista.si e ciudat ca doctora ti-a zis ca nu e nimic grav pentru ca si mama a avut si medicul i-a zis ca cel mai bine e sa ii scoata prin operatie, pentru ca altfel ei cresc si se poate ajunge, Doamne fereste, la cancer de san.acum nu stiu cum e chestia cu nodulii.dar cel mai bine e sa mai mergi la o clinica de chirurgie si sa consulti mai multi medici.Aici sigur nu vei gasi un raspuns 100% corect pentru ca nu isi poate da nimeni cu parerea daca nu e medic si nu vede nodulii! Multa sanatate!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal ca fiind la menopauza atat de repede sa ai noduli in san, din lipsa hormonilor. E intelept sa-i lasi in pace, sa nu iei tratamente naturiste (care vor stimula cancerul sa recidiveze) si sa iti supraveghezi ecografic sanii cam la 2 ani.

| danutza_2917 a răspuns:

Intr-adevar apar astfel de noduli ca urmare a dereglarilor hormonale de care tu sigur suferi daca ai facut o histerectomie. Exista produse naturiste care te ajuta sa scapi de ei. Scrie-mi pe id dpocaznoi@yahoo.com pentru ca am nevoie de mai multe detalii ca sa-ti recomand o cura personalizata. Multa sanatate!

| BRG a răspuns:

Sărut mîna Ruxandra multă sănătate, poți încerca să faci reflexoterapie, ca să nu iei atîtea medicamente.

| ioana1704 a răspuns:

Doamne ce tanara esti si ce probleme mari ai! incearca sa consulti si alti medici sa vezi mai multe opinii! sanatate multa multa!