| Polyblank a întrebat:

Buna, folosesc de vreo luna isotrexin si nu ma ajuta absolut deloc, vreau sa mentionez ca l-am mai folosit si in primavara anului trecut si a facut minuni, nu l-am mai folosit iar pielea a ramas curata cam pana in toamna, dupa au inceput iar sa imi apara cosuri sub piele si fata era foarte uscata, de obicei ma trezeam dimineata cu un luciu pe fata, nu era uleios si din cate am inteles cam asa este normal, dar acum ma trezesc in fiecare zi cu fata foarte uscata si rosie, cat despre cosuri nici macar nu le pot scoate, mi-au ramas si multe pete. Ce as putea face? Ati intalnit problema asta pe parcursul utilizarii isotrexin sau alt gel cu retinoid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Când un medicament nu dă randament, atunci medicul trebuie să-l schimbe. De aceea trebuie sa mergi la medic și să îi spui cum stau lucrurile.
De asemenea trebuie să ai grijă și la alimentație și să cunoști ce îți face bine și ce nu. Pentru asta aș apela la un nutriționist.