| Georgianaaa11 a întrebat:

Fratele meu a avut un accident, a ieșit prin parbriz și a căzut în cap. În urma acestui accident cică ii sunt rupte sau fisurate(nu am înțeles exact pentru ca se vorbea în italiana) 2 inele din zona cervicala. La început nu își simțea mâinile si picioarele dar acum își poate misca mâinile și își simte picioarele dar încă nu le misca pentru ca nu are voie sa încerce sa le ridice.menționez ca nu a fost în coma, a fost conștient mereu. Mai știți cazuri asemănătoare? Va mai putea merge? Va rog sa îmi răspundeți repede dacă știți și aveți cunoștințe ca de la medici nu înțeleg mare brânză.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Da pentru ca si lea miscat. Data viitoare daca mai conduce sa foloseasca centura