| teo_balaus a întrebat:

Am dureri in zona cervicala si imi amortesc mainile si picioarele. Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vertebrele Cervicale au niste deschizaturi prin care trec arterele cervicale, o leziune a vertebrelor poate provoca dereglari importante ale sistemului circulator, sau pot apasa pe unul dintre cei 8 nervi care exista aci, mergi de urgenta la un medic

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, dar de regule sunt probleme serioase!
Mergi urgent la medic pentru investigatii!