| Andrada0025 a întrebat:

Iau metformin pentru tratarea ovarelor polichistice si amenoree. Problema este ca s-a rupt prezervativul si prietenul meu a teeminat in mine. Cu 2 ore inainte am luat Metformin. Am luat pilula de a2a zi la 3 ore dupa Metformin. Si-a facut pilula de a2a efectul? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Metformin e antidiabetic, cine ti l-a dat cu indicatie ginecologica?
Daca si-a facut pilula efectul afli prin test de sarcina, nu prin pareri pe internet pentru ca nimeni nu are cum sa stie daca ai reactionat sau nu la ea.

| sierra1 a răspuns:

"Si-a facut pilula de a2a efectul?"

după nouă luni știm sigur. Ne anunți?

| Carmenk a răspuns:

Nu știu dacă și-a făcut efectul sau nu, dar dacă nu ești in perioada fertila poți sa stai linista ca nu ai rămas gravida?