| nobody5568hf a întrebat:

Ieri am suferit o fractuta de metatarsian 5, la piciorul drept. Am fost la urgenta si mi-a pus piciorul in atela de ghips, dar pe internet am citit ca nu trebuia.
Fractura nu este deplasata, iar maine merg din nou pentru vascularizare. Pe fisa scria ca trebuie sa imi puna din nou piciorul in ghips, dar pe mine nu ma mai doare foarte tare. Este vreo sansa sa scap fara ghips, sau daca chiar imi pune piciorul in ghips cat va trebui sa stau cu el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă internetul, urmărește evoluția stării de sănătate! Cel puțin 3 săptămâni.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai atunci de ce te ai mai dus la medic daca consideri mai corecte sfaturile de pe internet?

daca un os e fracturat atunci trebuie pus in ghips pentru o vindecare corecta si rapida

| Liviu4you a răspuns:

Internetul nu a facut medicina; ai incredere in doctori!