| loveyou99 a întrebat:

Buna!
ieri m-am lovit rau la buza, mi-a curs mult sange si acum e rosie si un pic umflat. ce sa fac ca sa imi treaca repede? sunt in suedia si nu prea am creme ca in Romania. m-am dat cu crema de galbenele. incurand e pastele... o sa se mai vada pana atuncea si ce pot sa fac ca sa treaca mai repede?
dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa pui o compresa rece chiar ghiata in primele 10-15 min ca sa previi inflamarea. Acum incearca cu un antiinflamator daca-ti da de la farmacie. Paste fericit!

3 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

Pune niste gheata sa se dezumfle

| D1e2E3e4a5 a răspuns:

Pai poti sa-ti pui comprese cu apa rece si o sati treaca Funda?

| Savin_George_1987 a răspuns:

Pune gheata si iti trece si se dezumfla