| cimpo2 a întrebat:

Buna, imediat ce m-am sculat mi-a trosnit gatul, si de atunci nu il mai pot misca, doar foarte greu dar cu dureri imense.
durerea este pe partea dreapta
va rog sa imi spuneti ce pot face ca sa treaca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

E foarte nasol, pe mine m-a tinut cateva zile.
Fa masaj si fate cu crema poti sa iei chiar si un diclofenac.Incearca sa iti pui palmele (cu degetele stranse intre ele) pe cap si sa il misti asa incet intr-o parte si in alta, in sus si in jos.

| kar1GaNNN a răspuns:

Fa rotiri usoare ale gâtului si daca poti pune pe cineva sa iti faca un mic masaj.
Te va ajuta foarte mult.