| 8867 a întrebat:

Bună, îmi e cam jenă să spun, dar am observat că am, doar la sanul stang, pe mamelon o cojiță galbenă. Am 16 ani, poate fi cancer? O am de cam un an-doi, și la un moment dat cade, dar apare la loc dupa cateva zile...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistita ca nu poate fii cancer de san, la anisorii astia.
Spala-te bine cu apa calda si sapun zilnic, si elimina cojile, ca sanii tai au inceput sa produca secretii pe caile laptelui (proces nromal si sanatos la toate fetele si femeile) iar secretia aia s-a uscat pe mamelon.
Spala-te ZILNIC si indeparteaza cojile!

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Lucuri de genul se întâmplă când te dezvolți și nu e ceva anormal.
Dar dacă te supăra sau sperie vorbește cu mama ta, sau mergi pana la medicul de familie.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Cred că Violleta are dreptate, dar daca vrei să fii absolut liniștită vorbește cu mami tău și mergeți la doctor.
Baftă!

| BabaOarba a răspuns:

Intai de toate, nu trebuie sa iti fie jena. Boala nu are rusine, doctorii au vazut de toate a viata lor si nimeni nu te va judeca sau certa in vreun fel.

La aceasta varsta si cu aceasta manifestare nici vorba sa fie cancer. Ori este o secretie, ori o problema de piele (nu stiu, poti sutiene care te jeneaza?).