| xxOreos136xx a întrebat:

Buna! happy :*
Imi poate explica si mie cineva, ce inseamna " gastrita"?
Va multumesc! Am nevoie urgenta. :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariaRawr a răspuns:

Buna! Gastrita este o boala la stomac, care se manifesta prin arsuri si stari de voma, in principal. Ea este cauzata de mancatul haotic(numai seara, sau o data la 2 zile etc), dar si mancarurilor prajite si grase! Sper ca te-am ajutat! :*

3 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Este o boala la stomac.

| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Este ceva, care apare dupa o perioada de timp in care nu ai mancat asa c um trebuie, in special dimineata.

| Anooniima a răspuns:

Buna, gastrita, este o boala la stomac. Se manifesta prin arsuri si dureri groaznice de stomac.