| anonim_4396 a întrebat:

Imi transpira picioarele uneori destul de tare si imi miros, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te speli pe picioare cu apa calda si bicarbonat de 2-3 ori pe zi, dimineata si seara cel putin, schimbi intotdeauna sosetele, iar materialul lor trebuie sa fie din bumbac 100%. Incaltamintea trebuie si ea spalata, pentru ca este probabil plina de bacteria care a scapat de sub control. Incaltamintea se schimba in fiecare zi, ca sa-i dai timp sa respire si pielea si eventual sa se usuce la interior.

| untu a răspuns:

Sa te speli bine picioarele cu apa si sapun, apoi sa-ti schimbi sosetele curate! Daca nu trece, consulta-te cu un medic ortoped!

| GolopențaAdrian a răspuns:

Si eu am problema asta cu transpiaratu la picioare si ma spal si imi schimb sosetele dar asa sunt eu transpir repede si miros

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananci mai sanatos, nu glumesc.Plus de asta faci rost si de o iubita si elimini mai repede substanetele toxice din corp.

| Iunix a răspuns:

Dă-te cu deodorant pe picioare acolo unde transpiri.

| blAster85 a răspuns:

Schimba sosetele, foloseste bumbac si incaltaminte de calitate. Eu schimb 2-3 perechi de sosete pe zi.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salu exista spray-anume pentru picioare cumpara-ti unul si date cu el happy mie imi e de folos cand alerg happy bft! p.s. e -undeva la 10-20 de lei unul happywinking