| didi13842 a întrebat:

Buna!
In ce consta reevaluarea clinico-biologica, ce controale vor fi?
Am avut amigdalita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Tramadol a răspuns:

Cel mai probabil serologice pe partea de analize, iar partea clinica e vorba de starea generala si locala. La amigdalita este foarte important sa se caute o anumita bacterie care in prima faza da amigdalita, iar peste 10-20 de ani dezvolta probleme mult mai grave. Nu iti face probleme, sunt teste de laborator pentru identificarea anumitor organisme patogene, nimic de speriat si foarte utile chiar.