| orzaioana a întrebat:

Buna in ultima vreme am slabit ati putea sa ma ajutati si pe mine va rog? cum sa ma ingras rapid si sigur va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Scaderea in greutate asa brusc nu e bine, posibil ca suferi de o patologie, de aceea e bine sa consulti un medic, apoi el iti va indica un anumit tratament.Nu poti sa iei asa medicamente dupa auzite.

4 răspunsuri:
| Adiq a răspuns:

Dormi si mananci.

| moshulica a răspuns:

Exista o cauza a pierderii in greutate. Cum nu ne-ai spus-o, probabil nu o cunosti. Consulta medicul de familie, el iti va da un sfat mai competent decat noi, mai ales daca suspecteaza existenta unei afectiuni.

| Takishima a răspuns:

Luptatorii de sumo dorm mult dupa ce mananca sa se poata ingrasa. Femeile libaneze se ingrasa cu lapte sau iairt pentru ca in Libia tiparul femeii frumoase este acea grasa pentru ca are forme rotunde.
Poti si tu sa consumi mai mult lapte si sa dormi mai mult.
Daca mai vrei un pont, laptele crud de tara face pielea alba daca il bei si cred ca ingrasa cel mai bine.

https://www.pcfarm.ro/intreaba_farmacistul/intr/25563/cum-ma-ingras-

| QuizzyFuN a răspuns:

Sa nu mananci prostii de la McDonalds sau Burger King sa te ingrasi, iti strici ficatul, incearca sa mananci mai multa paine, sa iti pui mai mult in farfurie si toate cele, daca faci un sport sau exercitii fizice NU RENUNȚA la ele.