| anonim_4396 a întrebat:

In ultima vreme incep sa respir din ce in ce mai greu.Simt ca parca ma apasa cineva pe piet tot timpul.Trebuie sa i-au o gura buna de aer ca sa simt "ca am aer destul". Cateoda parca simt ca nici nu mai am aer si respir din ce in ce mai greu.Nu stiu ce ar puteaa sa fie, poate aveti voi o idee.Prefer sa nu le spun parintilor mei deoarece ei mai tot timpul nu ma cred. Sper sa ma puteti ajuta.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Probleme cu sistemul respirator sau cu inima! Mergi la medic!

mira
| mira a răspuns:

O vizita la medicul de familie sau la medicul scolii se impune.Nu poti rezolva nimic pe TPU.

| AlexaS a răspuns:

Trebuie sa le spui parintilor ca sa te duca la doctor sau daca poti du-te chiar tu nu te poti juca cu asa simtome pot fi multe cauzele lipsei de aer si poate duce la consecinte grave asa ca mergi la doctorul de familie

| Chox a răspuns:

Ajuta * mda.

Probleme respiratorii...
Fumat? - atunci de te mai intrebi?
Astm? mai ai un pic si dai in el.
Eu zic sa le zici parintilor SI sa faci si un mic control.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa sport...in principiu alergari usoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la cardiolog. Urgent ca exista riscul sa te sufoci in somn si sa mori...