| tecsacristi a întrebat:

Buna, in urma unei cazaturi m-am ales cu o rana la genunchi, iar dupa ce s-a cicatrizat si a trecut rana propriu zisa mi-a ramas o cicatrice rosie, ce as putea face pentru a se albi din nou pielea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se va albi in timp, nu imediat, pentru ca procesul de vindecarea este foarte incet.

1 răspuns:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Intr-adevar, este lent procesul de vindecare si nu ai ce sa ii faci. E posibil insa sa ramai cu o cicatrice, doar ca nu asa de rosie. Depinde si cat de rea a fost rana.