| Iasminamariaaaa a întrebat:

Buna. In urma unei infectii vaginale (candida) am urmat un tratament cu ovule cervugid timp de 2 saptamani. Apoi, dupa o saptamana jumate, iar am avut aceleasi scurgeri si mi-a spus doctor sa iau inca 5 zile. Le-am luat, acum doua zile am terminat si nu am mai avut nicio scurgere ciudata sau mancarimi. Menstruatia trebuia sa imi vina ieri dar nu mi-a venit. Niciodata nu mi-a intarziat, mereu mi-a venit la timp. Dupa acel tratament pe care l-am avut timp de 2 saptamani, am avut 2 contacte sexuale neprotejate. Simptomele pe care le am mi-ar da gandul la o sarcina acelea fiind greața, mers foarte des la toaleta si umflarea sanilor, insa ma gandesc si ca cervugidul mi-a provocat aceasta întârziere. Mentionez ca am 17 ani.
Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu stiai ca este interzis sexul pana la vindecarea completa de candida?
Vei vedea ca te-ai reinfectat si pana nu faci tratament corect si complet atat tu cat si baiatul, candida nu va dispare si crede-ma, ca este teribil de contagioasa.
In ce priveste sarcina, da, este posibila, odata ce ai facut sex neprotejat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S ar putea sa fie sarcina, logic, dacă tu nu te protejezi. De ce naiba nu te protejezi? Scapi de stresul asta ca ești gravida. Fa teste de sarcina

| Teo29 a răspuns:

Nu o mai faceti neprotejat pe viitor...
Mai asteapta cateva zile si fa si un test de sarcina eventual