| 123456789qwertuiop a întrebat:

Buna intrebare pentru fete voua va venit ciclul? unde si cand? va rog faa raspunsuri jignitoare! funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alexandr a răspuns:

Ciclul vine intre 9-16 ani...am intalnit fete carora le-a venit in tabara, la scoala, acasa, etc

| NataliaBianca a răspuns:

Scumpo, asta e de la sine inteles ca nu toate avem. Exemplu? EU! Am intalnit fete carora le-a venit in ora sau in pauza la scoala. Era putina panica. E adevarat. Dar totul a trecut repede. Aceasta transformare e de la 9-16 ani. Daca pana la saisprezece ani nu il ai va trebui sa iti dau cea mai groaznica si teribila veste. Trebuie sa mergi la ginecolog. Plus ca ciclul nu are un loc sau o data anume.Bine, bine. Are data dar doar cand se regleaza nu acum.Mai ai intrebari?