| ஐFataCuIntrebariஐ a întrebat:

Voua cum si cand v-a venit ciclul prima oara? Vreau cat mai multe raspunsuri!

4 răspunsuri:
| Anailyn a răspuns:

Cu 20 de zile inainte de a implini 14 ani (ceva mai intarziata, am fost penultima din clasa). Inca tin minte si acum ora de engleza, cand am fost ascultata si pur si simplu m-au luat usoare crampe in zona ovarelor si o stare ciudata nemaintalnita, iar cand am mers la baie(fara sa imi dau seama) surpriza! Prima zi nu a fost asa rea, urmatoarele 2. Pana te vei obisnui iti va lua ceva timp. Insa mare atentie la cum te imbraci(sa nu racesti) si la igiena binenteles! Intotdeauna este bine sa ai in penarul/portofelul/geanta ta cateva calmante pentru orice situatie si daca ai dureri mari un calmant este binevenit!

| AtateaConditii a răspuns:

Inainte cu 1 luna sa implinesc 14 ani. Acasa imediat dupa ce am venit de la scoala, am avut o durere de burta nemaintalnita. Groaznic ce sa mai, pacat ca nu au si baietiilaughing...

| FUCKy0u a răspuns:

Aveam 12 ani, 8 septembrie(tin minte pentru ca a fost ziua in care m-am mutat)

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Mie mi-a venit la 12 ani