| GabrielaBtw a întrebat:

Buna, intrebarea se adreseaza celor care au avut peritonita. Imi puteti spune cate zile ati stat in spital si cand ati putut din nou sa mergeti normal? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca apendicele n-a ajuns in faza cu peritonita stai 3 zile, maxim. Eu am avut cu peritonita si puteam sa mor. Am stat 3 luni si jumatate prin spital si am suferit 4 operatii pe burta. Am facut septicemie si din septicemie numai 10% scapa. De atunci nu se mai inchide praporul. E grav. Daca ai probleme mergi imediat la urgenta! Nu te juca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel puțin o săptămână stai în spital, după ești externat. Trebuie să faci vizite la spital să schimbe bandajele, iar mai apoi să îndepărteze firele de sutura (cam la 1-2 săptămâni după externare). Intr-o lună nu mai ai nimic.

Răspuns utilizator avertizat