| Ioana1984 a întrebat:

Buna la toata lumea. Vreau sa va intreb pe voi, dar va rog sa-mi raspundeti numai cei care stiti, nu sa rada nimeni de intrebarea mea.La ultima analiza a ea testosteronul a iesit 1, 2 si cica trebuie sa fie mai mic de 0.8 adica la mine e mare.Doctorul meu ginecolog mi-a zis ca nu raman insarcinata deoarece analiza asta nu a iesit undeva sub 0.8. Ziceti-mi si mie va rog ce pot face ca sa o mai cobor.Va multumesc anticipat. O zi buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| camelya_1945 a răspuns:

Si eu aveam nivelul testosteronului mare iar medicul mi-a prescris Duphaston apoi anticonceptionale si acum am revenit la limita normala. Trebuia sa-ti dea tratament...

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Am gasit ceva legat de asta, daca ai cumva si progesteronul scazut, atunci cretisoara (planta medicinala) ar putea sa fie solutia la problmea ta.

| adriangabor92 a răspuns:

Nu mai faceti mult sex