| iury a întrebat:

Buna m-am operat de apendicita pe data de 29 fac o luna si operatia este tot rosie este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zabbyel a răspuns:

Da este normal doar.sa nu fie de culoare vanata sau putin mai mult umflat in zona aia. daca e vanata sau umflat mergi la medic.

| AlbaAura a răspuns:

E normal sa fie un pic umflat si de culoare rosie.A trecut nici o luna de la operatie.Cu timpul vor dispare si umflatura si roseata.Nu-ti face nici cea mai mica problema.Totusi incearca pe cat posibil sa protejezi acea zona de soarele puternic.Inca este sensibila.

| razvangabriel96 a răspuns:

Poate sa fie si vanata si eu m-am operat pe 30 mai si a fost asa mai vanata, acume rozalie fara frica happy