| anonim_4396 a întrebat:

M-i s-au incalecat/sucit niste ligamente sau vene sau ce or fi ele la gat in partea din spate spre dreapta. Nu cred ca e torticolis pentru ca pot sa imi misc gatul bine, dar ma doare ingrozitor. Deh, am crezut ca astazi imi trece...dar problema persista. Cum sa pun la loc venele/ligamentele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu exista incalecat, sucit ligamente sau vene este o prostie! Ori ai o luxatie a gatului ceea ce este posibil datorita unei lovituru, cazaturi etc, sau daca te-ai trezit cu durerea asta inseamna ca te-a prins curentul si ai facut o nevralgie! Iei antinevralgic si agocalmin odata la 6 ore si intr-o zi doua o sa scapi de nevralgie. Daca durerea e prea mare poti lua ibuprofen, ketonal, nurofen.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce am partit... Nici la doctor nu merg, dar m-am dat cu nurofen si astazi abia se mai simte happy

| tweety96 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un doctor ca la urma urmei e vorba de sanatatea ta.
insanatosire grabnica:*