| Irinuk_5348 a întrebat:

Buna,
Ma adresez celor care au tinut un regim de slabit si care au slabit frumos, in timp.nu celor care iau pastile sau apeleaza la cine stie ce alte metode.
Ce regim de slabit a functionat? Mai exact ce ati mancat? Puteti da cateva exemple de mancaruri cu putine calorii?
Multumesc anticipat si multa bafta celor care se chinuie cu kg in plus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Am slabit cu alimente cu calorii negative.Adica exista alimente care dupa ce le mananci, pentru digestia lor corpul consuma mult mai multe calorii decat au ele insele! Cu cat mananci mai multe, cu atat mai bine. Exempul cel mai raspandit este ciorba de varza. Uite un link cu astfel de alimente:
http://www.slabire-sanatate.ro/articole/alimente_antigrasime.php

| shadovv a răspuns:

Sa stii ca nu poti sa slabesti frumos cu regim. Trebuie sa pui mana pe fiare si dai si din picioare big grin

| dulcik a răspuns:

Eu am slabit foarte mult cu dieta lui montignac si desi acum nu prea o mai tin kg nu au revenit
iti pot recomanda blogul http://blog-feminin.blogspot.com/2009/08/diete-si-cure-de-slabit.html gasesti acolo o gramada de diete... mie una chiar mi-au fost de folos

| Dietetik.ro a răspuns:

Buna Irinuk, daca ne scrii la mariejeanne@dietetik.ro, si ne spui inaltimea si greutatea ta, precum si ce activitate fizica ai, nutritionistul nostru iti poate recomanda o ditea :). Intre timp, aici gasesti dietelenoastre cu putine calorii: http://www. dietetik.ro/diete/diete-cu-putine-calorii

| flutu a răspuns:

Gasesti aici tot ce-ti trebuie, pe alese :http://www.dietetik.ro/? searchfor=dieta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu am dat 7 kg jos intr-o luna.
1. Nu am mancat prajeli.
2.Am baut multa apa.
3.Am mancat putin si des.
4.Paine integrala.
5. Pilates ( gimnastica) :d.
6. Am renuntat complet la dulciuri.
Nu e nevoie de regim. Eu am avut 65 de kg si acum am 58. Daca urmezi sfaturile de mai sus va merge. Multa Bafta!