| mihaela_7412 a întrebat:

Ma doare burta foarte des si in partea stanga jos. De ce oare? Ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Simonaa166 a răspuns:

Pai...
Cati ani ai?
Ai menstruatie?
Trebuie sa dai si aceste detalii
Ori ai probleme cu apendicita
Ori iti vin "munsfirii"
Take care!

| Lollypop a răspuns:

Pai banuiesc ca e hernie...asa am auzit si eu daca te doare in partea stangaworried

| PisuCluj a răspuns:

Daca te doare si in jos pe picior sa nu ai apendicita...am o prietena care o doare burta si are ceva la ovare dar daca te mai doare du-te la doctor si iti da tratament.Nu e grav stai linistita.

| tibidarkman a răspuns:

Du-te repede la urgente ai putea avea apendicita! Este foarte periculoasa daca nu te duci la timp!

| maki11 a răspuns:

Du-te la doctor imediat...
Nu poate sa-ti spuna nimeni...conteaza momentul cand te doare, locul exact cand te doare, intensitatea, forma durerii, durata ei...sunt multe lucruri care conteaza, si DOAR un doctor iti poate spune exact care e cauza.
Nu mai amana momentul. Sanatate

| costyn162 a răspuns:

Apenticita este in partea dreapta si chiar daca durerea se extinde pe toata suprafata abdomenului nu are cum sa se izoleze doar in stanga; deci e exclus. Nu ai dat detalii despre circumstante, daca te doare in urma unui efort fizic prelungit poate fii fierea si nu este un lucru rau ci doar evidentiaza lipsa sportului.
Dar ca sa fii sigura, consulta un doctor...Succes

| WhO iS tHaT a răspuns:

Apendicita este in dreapta, pot fi doar niste gaze sau poate fi splina(daca esti obosita).

| lovestory a răspuns:

Poate fi de la splina...am si eu deseori asfel de probleme cand sunt obosita sau fac efort

| sanda_5697 a răspuns:

De ce nu te duci la un control sa fi mai sigura ce ai.

| coopilluu a răspuns:

Ai putea avea enterocolita acuta, am avut si eu si ma durea foarte in partea stanga jos, unde este colonul... Du-te repede la doctor, deoarece daca ai avea enterocolita si nu te tratezi, poti sa faci cancer de colon care se dezvolta lent si in cele mai multe cazuri se descopera in faza finala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma doare burta rau ce pot face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti avea apendicita

| sedlex00 a răspuns:

Si pe mine ma doare in stang am observat la antrenament m-am odihnit am inceput meciu am fugit destul de tare si am si dat gol fara nici o problema si apoi durerece sa faci nu puteam sa fug ziceti ceva va rog ceas avea