| joghu22 a întrebat:

Buna!
Ma doare in spatele capului, niste dureri pulsatile. Ce poate fi? Mentionez ca eu stau cu ventilatorul pornit non stop fiindca este foarte cald. Il mai închid cand ma culc. Poate aceasta fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi de la curent. Încearcă sa folosești ventilatorul moderat, și sa închizi geamul unde dormi tu.
Ar putea fi si migrena din cauza schimbării hormonale, a alimentației, poți lua câteva zile nurofen express forte, sa reduci stresul și sa schimbi alimentația, sa consumi mai multe fructe și legume o perioada de câteva săptămâni, sa ai o alimentație echilibrata.

| geoconda a răspuns:

Opreste ventilatorul! Tine l si tu putin. S-ar putea să fi dormit într-o poziție nefavorabilă și că aceasta durere să se extindă pe parcurs. Durere de cap, in zona gâtului, sa nu Iti dea voie să întorci capul

| MrAM a răspuns:

Sunt n motive, de la temperatura mediului ambiant, pozitia in care ai dormit, stres, nehidratare, ai dormit prea putin, ai dormit prea mult, ai tensiunea crescuta, ai o spasma musculara, ai baut cu o seara-nainte si esti mahmura etc laughing daca persista si nu dispare cu un analgezic micuț paracetamol/ibuprofen e bine sa vorbesti cu un medic.