| Winners10 a întrebat:

Ma doare maseaua ce sa fac... dar nu stiu cum sa zic, ma doare doar cand beau apa sau altceva sau mananc ( partea stanga), iar cand nu beau sa manac in partea aceea(dreapta)simt o durere dar foarte mica, iar pana ieri nu aveam problema asta. Ce as putea face? Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te la dentist, pana atunci i a o pastila de nurofen, ibalgin, ibuprofen, poate ai prins curent

| kar1GaNNN a răspuns:

Probabil ai prins curent la masea si de aia te doare asa tare, ia un calmant ( nurofen, algocalmin ) si te duci la stomatolog sa te verifice.
Succes!