| GeorgianaBG a întrebat:

Buna,ma ustura ochii cand ma spal pe fata si imi mai intra un strop de apa dar si atunci cand este frig sau vant afara ma ustura ochii si daca imi curge lacrima la fel..ma ustura foarte tare. am zis ca o sa merg la medic cand ajung in tara, dar pana atunci aveti idee ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Noi te putem sfatui aiurea sau gresit.Mergi la un oftalmolog sa vada despre ce este vorba, cu vederea nu te joci sau faci tratamente experimentale.

| Gabriela1313 a răspuns:

Ai o sensibilitate crescuta. Asta ar putea fi datorata mai multori factori. Cel mai indicat este sa ajungi neaparat la oftalmolog. Cred ca iti va prescrie niste picaturi.