| YumiSukinanda a întrebat:

.mama mea a fost operata de ernie de disc si nu poate face exercitii grele sau mai..cum sa zic mai dificile pentru a slabi. e putin plinuta., ...are 46 de ani si vreo 70 de kg, si vrea sa aiba vreo 60 si nu poate sa faca excercitii grele.a fost operata de 2 sau 3 ani, dar tot nu poate face imposibilul vrea sa slabeasca,.pe tot corpul.si la sani, fese, abdomen picioare...peste tot, daca vreti si niste diete? diete sanatoase si niste secrete pentru a slabi. fara medicamente sau ceva de cumparat prostii..nu vrea din astea. eu am incercat s-o conving a incerce cu perolinea dar nu vrea ca ea zice fara medicamente deci.va rog ajutati-ne! funda si multe voturi pozitive!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| silviu08 a răspuns:

Nu inteleg de ce toata lumea crede ca aceste "diete" cum ar fi dieta dukan sau oricare alta are ceva magic in ea, dar fie.
Corpul tau arde grasimi atunci cand arde mai multe calorii decat primeste. Logic, nu? Deci deoarece mama ta nu poate sa faca activitate fizica, cel mai bun lucru ar fi sa-si schimbe alimentatia. Asta nu inseamna ca de-acum trebuie sa manance numai salata si piept de pui. Trebuie doar sa faca mici schimbari.
Schimbi un aliment pe care il consuma zilnic si care este nesanatos cu unul care este sanatos. De exemplu, in loc sa mananci cartofi prajiti, mananci cartofi copti. In loc sa besi suc, bei apa. Faci vreo 3 schimbari si pierderea in greutate ar trebui sa inceapa.
Crede-ma, asta e "secretul"! Daca ai mai multe intrebari, esti libera sa-mi trimiti un mesaj!
Succes si toate cele bune mamei tale!

| KellyGreen a răspuns:

Buna! Poti sa ii recoamnzi mamei tale dieta dukan, este absolut fantastica, am slabit 10 kg cu ea si nu m-am infometat sau chesti de genul, la aceasta dieta trebuie doar sa mearga pe jos intre 20-30 de minute pe zi, lucru care nu cred ca este greu.
Niste trucuri pentru a slabi ar fi sa nu mai manance dupa ora 19, la inceput va fi mai greu insa daca va rezista o luna fara cina kg deja o sa incepa sa dispara si desigur multa apa, apa face minuni deoarece detoxifica foarte bine organismul si ajuta corpul sa functioneze mult mai bine. Bine acum desigur mama ta trebuie sa renunte la sucuri acidulate, prajeli( sau orice se prepara cu ulei), sa elimine din alimentatie mezelurile, si desigur sa spuna adio dulciurilor.
Uite aici site-ul dietei dukan, ai grija sa citesti toate rubricile pentru a intelege exact cea ce ai voie sa mananci si cateva clipulete cu sfaturi:

http://www.google.ro/......http?/url

http://www.youtube.com/watch?v=Sh6H8plBjOU&feature=g-user-c

http://www.youtube.com/watch?v=DBRe-3_aJ90&feature=plcp

Daca vrei sa iti mai dau sfaturi, sa iti spun ce fac eu ca sa slabesc si daca ai nelamuriri poti adauga adresa mea de mess: paula_elena99, te voi ajuta cu placere!

| XxcorixX a răspuns:

Eu i-as recomanda mamei tale o dieta de trei luni cu ``Colon Help``. Mama a slabit cu el si inca o mai face.Il poti comanda de pe internet sau din farmacii.Nu exista diete prea eficiente(naturale, vreau sa zic).Una care chiar ar ajuta este o dieta in care mama ta ar trebui sa manance numai carne timp de o saptamana sau 10 zile, cat considera ca este necesar.Numai carne, fara legume sau altceva, carne fiarta de pui sau peste, fara sare.O doamna i-a recomandat-o mamei mele si a reusit sa slabeasca in jur de 8 kg...dar desigur, mancand numai carne si nimic altceva. Sper ca te-am ajutathappy

| Naidia a răspuns:

Imi pare rau sad
Dar eu am un sfat pttn. Exerciti sa isi ridice piceoarele sa faca alergare usoara :sa manince de 3 ori pe zi si sa numanance cu pofte happy