| YumiSukinanda a întrebat:

Ce trebuie sa faca mama mea sa slabeasca ce mancaruri recomandati, si ce nu-i recomandati? ce fel de exercitii sa faca? ea nu poate sa se aplece tare dar poate genoflexiuni dar de aplecat nu poate: a fost operata de ernie de disk si nu poate multe, deci cei recomandati? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| elenyss a răspuns:

Ii recomand sa viziteze un nutritionist. Dietele personalizate isi fac cel mai bine si sanatos treaba.

| Robertutzuu a răspuns:

Eu recomand sa manance cat mai multe fructe, legume salate etc si exerciti sa nu se forteze daca a facvut operatia aia... a si sa n umanance carne in special produse grase cred ca 1 pe luna daca mananca o friptura nu-i problemahappy

| ILoveTokioHotel a răspuns:

Pai...iaurt degresat, salata bulgareasca, multe fructe si legume, cel putin 1, 5l de apa pe zi, putin sport si...cam atat.

| ILoveTokioHotel a răspuns:

Si nu recomand uleiul, grasimea...si tot ce tine de asa ceva

| mariaadriana a răspuns:

Mersul pe jos - plimbarile in aer liber, cel putin o ora pe zi, iar de mancat sa manance tot ce vrea, dar cate putin din fiecare, sa nu faa abuz. Si de la ora 18:30 sa nu mai manance nimic, sa bea doar un ceai, de preferinta de tei. Succes mamei tale!