| Criiisssss a întrebat:

Mama mea are o infecție dentară la o măsea plombată. Durerea este insuportabilă. Ia antibiotice, dar nu functionează, durerea s-a agravat și mai tare. Ce recomandați pentru ameliorarea durerii, ținând cont că e week-end și cabinetele stomatologice sunt închise?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Aaah lol. urgente iti spune ceva? au si stomatologi acolo

| RAY a răspuns:

Ketonal

| RAY a răspuns:

La urgenta nu-i inchis cel putin in Timisoara sa mearga, cred ca s-a spart plomba si a intrat ceva si s-a infectat acolo nu?

| Alin_Cristea_1999 a răspuns:

Incearca sa se dea cu parfum si ii va amorti.