| Biia_5660 a întrebat:

Mama mea s`a dus sa isi faca analize. si i`a spus medicul ca s`ar putea sa fie insarcinata. ea are trompele legate de 11 ani. chiar se poate sa nasca un copil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate. Legarea unei trompe se poate largi si sa permita trecerea spermatozoizilor catre partea superioara a trompei si apoi coborararea ovulului fecundat in uter. Nasterea nu are nici o problema, o data ce s-a instalat sarcina, doar uterul este mai jos decat trompele.

5 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Da, este posibil.

| mgtow a răspuns:

Daca sarcina da roade, va avea parte de alt bebelus.

| faaalyoana a răspuns:

Pai cum adica s-ar putea, ce fel de medic este?
A fost la medicu de familie, sau medicu ginecolog?

| Infernia a răspuns:

In niciun caz nu mai poate sa conceapa copii.

| bcristyna a răspuns:

Da,este posibil.La fel de posibil a fost si cand o femeie a nascut un copil care era extrauterin.